Osvědčení AHLBORN Certifikát FLUKE®

Vše důležité, co by jste o nás možná rádi věděli.

Provádíme termovizní měření moderní technologií za použití termovizní infračervené (dále „IR“) kamery. Jedná se o jednu z metod nedestruktivní diagnostiky, při které je zobrazen rozdíl teplot pole povrchu měřeného objektu v oblasti infračerveného spektra, jež je pro lidské oko neviditelné. Měření jsme schopni provádět v oblasti stavebnictví, průmyslu ale i veterinární temografie. Prošli jsme a pravidelně absolvujeme oficielní školicí program výrobce termovizní techniky společnosti FLUKE®, který je vždy zakončen složením vědomostní zkoušky, potvrzené vystaveným certifikátem. Snažíme se držet krok s novými technologiemi a informacemi, abychom Vám, našim klientům, mohil vždy poskytnout prvotřídní šlužby v této oblasti termovizního měření.


Námi používaná technika.

Kamera FLUKE® TI32
typ kamery FLUKE® TI32
rozlišení detektoru 320x240 bodů
citlivost ≤0,05°C
rozsah měření -20°C až 600°C

Používáme zařízení prvotřídní kvality celosvětově renomované firmy ve svém oboru „FLUKE®“. Termokamera se pyšní špičkovou kvalitou obrazu, díky čemuž zachycuje jasné a ostré snímky. Dosažením nejlepší teplotní citlivosti v oboru (NETD) umožňuje identifikovat i malé teplotní rozdíly. Použitá patentovaná technologie IR FUSION® dosahuje nejlepšího sloučeného infračerveného a optického snímkování (tato technologie je zároveň jediným řešením s paralaxní korekcí objektů, která umožňuje dokonalé prolnutí infračerveného obrazu a snímku za viditelného světla).


Díky temto vlastnostem dokáže námi používaná termovizní kamera FLUKE TI32 zachytit s velkou citlivostí teplotní pole na povrchu měřeného objektu a vytvořit tak snímek (dále „termogram“) vysoké kvality. Následnou analýzou tohoto termogramu posléze posuzujeme stav měřeného objektu a provádíme jeho vyhodnocení na jehož základě Vám vystavujeme zprávu o analýze celkového projektu.


Zajímavosti o technologii termovizního měření.

Termovizní kamera je principielně podobná kameře klasické, její odlišností je právě použitá speciální optika propouštějící IR záření, díky němuž jsme schopni znamena teplotní rozdíly měřeného objektu.


Termokamery využívají spektrum IR záření až 8:14µm. Toto záření dopadá na speciální fotodetektor skládající se z určitého počtu elementů, které udávají rozlišení detekrotu termokamery. (např. 160×120, 320×240 bodů).


Snímek z termokamery se nazývá termogram. Analýzou snímku (tj. termogramu) zobrazujícího rozložení teplot můžeme určit kritická místa jako jsou místa úniku tepla ve stavebnictví, skrytá rizika a závady na strojních zařízeních, elektrických strojích, elektroinstalacích, případně zjistit příčinu problému ve zdravotnictví (teplota, záněty, atp.). Právě proto se termovizní měření užívá nejčastěji v těchto oborech.